Yurtdışına çıkmak zaten yeterince pahalıyken, bir de oradaki müze, antik kent gibi kültürel yerlere girmek için ekstra paralar vermek zaten kısıtlı bütçenizi daha da zorlayabilir. Ancak öncesinde tek sefer satın alacağınız EYCA kart sayesinde 30’dan fazla ülkede anlaşmalı noktalarda büyük indirim ve bazı müzelerde ise ücretsiz giriş imkanı kazanabilirsiniz. Peki EYCA kartınız sayesinde göreceğiniz ve görünce hayran kalacağınız müzeler hangileri merak ediyor musunuz?

Brüksel Şehir Müzesi
Museum of the City
of Brussels

Orijinal adı Museum of the City of Brussels olan ve Belçika’da bulunan müze Brüksel’in günümüze kadar olan gelişimini ve tarihini resim, heykel, duvar halısı, fotoğraflar vb. gibi birçok farklı sanat objesiyle sunmaktadır. Normalde giriş fiyatı €8 iken müzeye Avrupa Gençlik Kartınız ile girmek isterseniz yalnızca €4’ya girebilmektesiniz. Üstelik 18 yaş altı kişiler için ücretsiz.

Londra Müzesi
Museum of London

Londra Müzesi, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Eski Taş Çağları ve antik dönemlerden başlayarak günümüze kadar kentin geçmişi ile ilgili ipuçları veren ögeler barındıran bir müzedir. EYCAlılar bu muhteşem sergiler için 1 bilet fiyatına 2 bilet satın alabilmektedir.

Van Gogh Müzesi
Van Gogh Museum

30’lu yaşlarından sonra resim yapmaya başlayan ve 900’ün üzerinde eser veren ancak hayattayken yalnızca tek bir resim satabilen ünlü ressam Van Gogh’un 200 kadar resminin ve 500 kadar taslak çiziminin bulunduğu Van Gogh Museum Amsterdam’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden. 1973 yılında kurulan müze, Van Gogh’un resim ve taslak çizimlerinin yanı sıra kardeşi Theo Van Gogh’a yazdığı mektuplara ve Van Gogh’un etkilendiği veya kendisinden etkilenen ressamlarının resimlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

EYCA ile Vincent Van Gogh’un eserlerinin sergilendiği Van Gogh Müzesi’ne %50 indirimli girebilirsiniz.

Rijks Müzesi
Rijks Museum

Bünyesinde 7 milyondan fazla esere ev sahipliği yapan Rijks Müzesi, diğer eserlerin de görünebilmesi için geçici sergiler açar. Böylelikle envanterdeki diğer eserler de tanıtılmış olur. Amsterdam’daki Rijks Museum’a giriş EYCA’lılara €19,00 yerine sadece € 9,50’dır.

Duvar
Asisi Berlin Panoraması
The Wall
Asisi Panorama Berlin

1955 yılında Viyana’da doğan mimar ve panorama sanatçısı Yadegar Asisi, Almanya’da bulunan Berlin Pergamon Museum’da, antik Bergama kentinin panoramasını sergiledi. Bu muhteşem eseriyle Reddot Design Award sahibi olmuştur. Sanatçı Yadegar Asisi’nın Berlin Panaroması’na giriş, EYCA’lılar için yalnızca €8! Üstelik kartpostal da hediye!

Oyun ve Oyuncak Müzesi
Museum of Toys and Play

Oyun ve Oyuncak Müzesi, 1979 yılında Polonya’da kurulmuştur. Bu koleksiyonun en nadide parçaları, 19. ve 20. yüzyıla dayanan kurşun askerler ve bebeklerdir. Ancak gidip görmeniz gereken, saymakla bitmeyecek kadar çok koleksiyon ögesi mevcuttur. Üstelik müzede EYCA sahiplerine özel 2 Polonya Zlotisi indirim fırsatı var.

Tasarım Müzesi
Design Museum

1873 yılında kurulmuş Littala cam fabrikası ürünlerinin sergilendiği Tasarım Müzesi, seramik ve cam tasarım tarihine öncülük ediyor. EYCA ile Design Museom’a giriş biletinizi öğrenciler için €6 yerine €5’ya, yetişkinler için €12 yerine €11’ya alabilirsiniz!

Brüksel Otomobil Dünyası
AUTOWORLD Brussels

Brüksel’in Autoworld 1980 yıllarından bu yana faaliyet sürdürmekte olan, Belçika’nın merkezinde yer alan, Cinquantenaire Park’ın güney salonunda bulunan eski bir otomobil müzesidir. 19. yüzyılın sonlarından yetmişli yıllara kadar uzanan çok geniş bir zaman aralığına ait 250’den fazla klasik Avrupa ve Amerikan otomobiline ev sahipliği yapmaktadır.

EYCA ile Autoworld Brüksel’e giriş yalnızca €7 ! İndirimden faydalanmak için EYCA’nızı göstermeniz yeterli.

MAS – Museum Aan de Stroom

Museum aan de Stroom, Belçika’nın Anvers’in Eilandje bölgesindeki Scheldt nehri boyunca yer alan bir müzedir. Mayıs 2011’de açılan Müze, Anvers’teki en büyük müzedir. İçerisinde birçok kaynak, tarihçe, tasarım, koleksiyon vb. gibi değerli eserler barından MAS’a giriş biletinizi EYCA ile €3’ya alabilirsiniz!

Büyük Parfüm Müzesi
Le Grand Musée du Parfum

Büyük Parfüm Müzesi, Carnavalet’ten ödünç alınan malzemeleri kullanarak, Fransız parfüm evi Houbigan’ın (rue du Faubourg- Saint Honore) laboratuvarının yeniden yaratılmasını içeriyor. Üstelik içerisinde her biri farklı bir koku bırakan, beyaz heykellerle dolu bir koku bahçesi de var.

Parfüm Müzesine girişler EYCA ile €14.5 yerine sadece €7.50!

The Catacombs

Catabombes de Paris, Paris’in en eski maden ocaklarını birbirbirine bağlayan bir tür açık hava müzesidir. Burayı büyüleyici yapan ise bu ağın küçücük bir noktasında altı milyondan fazla insanın mezarının olmasıdır. Paris Yeraltı Mezarları diye de geçen müzeye girişler EYCA ile €13 yerine, sadece €11!

Alhambra de Granada
Alhambra Sarayı

İspanya’ya Müslümanların hükmettiği dönemde askeri amaçla Muhammed ibn Yusuf ben Nasr tarafından inşa ettirilen bina, önceleri mahkeme olarak kullanılsa da daha sonra müze halini almıştır. İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan ve duvarlarındaki nakışları ile adete büyüleyen Alhambra Sarayı’nı EYCA ile %25 indirimli ziyaret edebilirsiniz.

Ne derler bilirsiniz. Çok okuyan mı bilir? Yoksa EYCA kart ile gezen mi?

30 Ülkede 70.000’den Fazla Avantaj

EYCA ile Türkiye’deki indirimlerin yanı sıra 30 Avrupa ülkesinde 70.000’den fazla noktada indirim, avantaj, ücretsiz giriş hakkı gibi ayrıcalıklardan faydalanabilirsin.

Arnavutluk
Andorra
Avusturya
Azerbaycan
Belçika
Bulgaristan
Hırvatistan
Kıbrıs
Çekya
Finlandiya
Fransa
Almanya
Yunanistan
Macaristan
Litvanya
Lüksemburg
Malta
Karadağ
Hollanda
Polonya
Portekiz
Romanya
Rusya
Sırbistan
Slovakya
Slovenya
İspanya
İsveç
İtalya
Türkiye
Ukrayna
Birleşik Krallık

HENÜZ EYCA’NI ALMADIN MI?