Kemerini bağlayıp, koltuğunu dik pozisyona getirmene daha saatler mi var? Havaalanına erken gittin ya da aktarmalı uçuşuna var ve birkaç saat beklemek zorundasın. İşte bu sürede keyifli ve verimli zaman geçirmenin birkaç yolunu senin için yazdık!

Kitap oku

Bunun için öncelikle bavulunu hazırlarken kitap koymayı unutmaman önemli. Çünkü kitap okumak en klasik vakit geçirme biçimi olarak görülse de çoğu kez telaştan kitap almak unutuluyor. Yanına gideceğin ülkeyle alakalı bir kitap seçmek güzel olabilir. Hatta mümkünse kitabı el bagajına al, kitap senden ayrı bavulunda boşuna yolculuk etmesin. :)

Film izle

Havaalanında bekleme süren uzunsa hatta bir de uzun süreli uçacaksan bir film bu bekleyişte güzel gider. Dikkat etmen gereken belki de tek şey bilgisayarının şarj durumu. Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka şarjını doldurmayı unutma. Bazı havaalanlarında priz sıkıntısı olabilir. Böyle durumlarda havaalanında bir kafede oturup bir yandan bir şeyler içerken bir yanda da bilgisayarını şarja takarak film izleyebilirsin.

Elektronik Temizlik

Nasıl ki evini ve odanı daha rahat, temiz yaşamak için süpürmen ve silmen gerekiyorsa, telefon ve bilgisayarlarına da aynı temizliği yapman şart. Gereksiz fotoğraf ve videoların, yıllardır dokunmadığın mail kutunun ve Whatsapp gruplarının temizlik vakti geldi geçiyor. Havaalanında hazır bekleme yaparken bu vakit alan temizlik işini de halledebilirsin.

İşlerini Yap

Yanında bilgisayarın varsa yarım kalan işlerini bitirmeye ne dersin? Böylece seyahat dönüşü yapman gereken işlerin bir kısmını da kolaylamış olursun. Aynı zamanda yine bu boş vaktinde seyahatte yaşadıkların hakkında minik notlar tutabilirsin. Belki de keşfedilmemiş o gezi yazarı sensindir!

Şehri Keşfet

Bazen aktarmalı uçuşların arasında 4-5 saat gibi bir süre geçebiliyor. İşte o zaman önceden küçük bir plan yaparak ve şehirdeki trafik durumunu da göz alarak mini bir tura çıkabilirsin.

Biraz Şekerleme Güzel Olur

Havalimanında yanlarındaki hırka, mont gibi kıyafetlerine ya da çantalarına başlarını yaslayarak uyuyan pek çok kişi göreceksin. Dilersen sen de bu bekleme bir süresinde kestirebilirsin. Tek başına seyahat ediyorsan bile uyurken uçağı kaçırırım diye endişe etme. Bunun için kulaklığını takıp, akıllı telefonundan alarm kurabilirsin. Aynı zamanda ışıktan etkilenmeden uyumak ya da en azından gözlerini dinlendirebilmek için yanını uyku göz bandı almanı öneririz.

Hareketsiz Kalma

Hava alanını keşfetmeye ne dersiniz? Havalimanı içerisinde biraz yürüyüş yapmak sana iyi gelebilir. Uçuş esnasından zaten yeterince oturacaksın bu yüzden uzun süre hareketsiz kalmak sana daha yorgun ve bitkin hissettirecektir. Bu durum ilerleyen süreçte seyahat yorgunluğuna dönüşebilir, gideceğin yerde ilk gününü halsiz geçirmene neden olabilir. Bu sebeple mümkün olduğunca hareket edip, ondan sonra uçağa gitmende fayda var.