Sosyal medyada harika içerikler paylaşan muhteşem hesaplar bulunmakla. Müşteri sayılarını arttırmak için sosyal medyada yer almaları gerektiğini bilen kurumlar da mevcut ve olası müşterileri ile sosyal medyada buluşmak için harika içeriklere sahip kurumsal hesaplar oluşturmakta. Seyyahlar için takip edilesi 8 kurumsal hesabı derledik:

1- Beaituful Destinations

Bünyesinde barındırdığı yetenekli fotoğrafçılar, sosyal medya uzmanları ve harika bir gezgin ekip ile küresel seyahat firmalarının, otel zincirlerinin ve hatta farklı ülkelerdeki kamu kuruluşlarının ilgisini çekmeyi başaran Beaituful Destinations hesabı ‘nereye gitmeli’ denildiğinde ilk bakılan eşsiz hesaplardan birisi. 8.5 milyon takipçisi ile eşsiz bir etkiye sahip olan bu hesabı takip etmek isteyebilirsiniz.

View this post on Instagram

Winding water walkways, colorful weather-worn facades, and a seemingly infinite number of charming corridors and side streets to wander through — this is all a part of the bewitching charm of one of Italy’s most beloved cities. Venice — a place that seems to sit precariously between the past and present — a fairytale balancing on stilts, hovering on the line existence. This is the charm of the city — this is the beauty in loving a place whose life is finite. The appreciation that comes with the understanding we don't get forever. Photographer @kohki gives us an alternate view of this magical land from above — have you been to this architectural wonder? (📷: @kohki 📍: Venice, Italy)

A post shared by BEAUTIFUL DESTINATIONS (@beautifuldestinations) on

2- Aman

Dünya’nın farklı noktalarındaki Aman Hotel’lerinin daha fazla görünürlük elde etmesi ve tanınması için sürekli olarak otellerinden eşsiz fotoğraflar paylaşan Aman da takip edilesi. Aman’da konaklayan veya burayı ziyaret eden misafirlerin #amanjunkie hashtagi ile paylaşım yapmalarını teşvik eden firma bu şekilde aynı zamanda başarılı bir PR çalışması da yürütüyor.

3- Bird Traveller PR

İngiliz bir seyahat firması olan Bird aslında müşterilerine seçebilecekleri harika otelleri paylaşmak için kurulmuş. Ancak sonrasında fotoğrafları ve paylaşımları o kadar beğenilmiş ki sosyal medya yönetimini ayrı bir başlığa sokup sadece bu işe yönelmişler. Dünya’nın dört bir yanından eşsiz lüks otelleri görebileceğiniz bu hesabı görmeden geçmeyin deriz.

4- Mr&Mrs Smith Hotels

Özellikle çiftlere hitap eden bu hesap Dünya’nın farklı ülkelerinden lüks otel, restorant, inanılmaz havuzlar ve yemekler paylaşıyor. Görmeden geçmeyin.

5- SOHO House

Dünya’nın farklı ülkelerinden bulunan SOHO House’larda üye olan gençler eşsiz vakit geçirebiliyor. Bu kadar fazla ülkede bulunan harika bir platform olunca da SOHO hesaplarından farklı SOHO House’lardan güzel fotoğraflar paylaşıyor.

6- Small Luxury Hotels

Small Luxury Hotels Dünya’nın farklı köşelerinde keşfedilmemiş çok nadir lüks otelleri paylaşan butik ama kaçırılmaması gereken bir hesap. Bu hesapda daha çok küçük ama romantik, kolay ulaşılabilir olmayan ama keşfedilmeyi bekleyen eşsiz otelleri bulabilirsiniz.

7- National Geographic Travel

Hepimizin belgesellerini heyecanla ve sürekli izlediği National Geographic’in bir de seyahat hesabı olduğunu söylesek. O belgeselleri izlerken eşsiz zevk alanlara seyahat hesaplarını da öneriyoruz.

8- Departures Mag

Departures dergisinin aslında sosyal medya hesabı olan bu hesap, bir kurumsal hesaptan çok daha ötesine geçti. Takipçilerine eşsiz bir seyahat, kültür ve hotel anlayışı sunan bu hesabı da takip etmelisiniz.