EYCA Nedir?

Açılımı “European Youth Card Association” yani “Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu” olan EYCA, gençlere çeşitli avantajlar sağlayarak onların alım güçlerine ve mobilitelerine destek olan bir karttır. 1987 yılında Avrupa Komisyonu tarafından, kültürler arası paylaşımı artırmak ve gençlerin sosyal hayatın içerisinde daha aktif bir rol almasını sağlamak amacıyla bir gençlik mobilizasyonu olarak kurulan EYCA 2018’de Türkiye’de faaliyete başlamıştır.

EYCA, günümüzde 7 milyondan fazla kullanıcısı olan ve gençlere çeşitli avantajlar sağlayarak alım güçlerine destek olan bir karttır. Avrupa’nın 36 ülkesinde 37 kart dağıtıcısı gençlik kuruluşunun bir araya gelerek Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle oluşturduğu bu platform, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve iş ortakları ile sistematik bir şekilde genişlemeye devam etmektedir.

30 Ülkede 70.000’den Fazla Avantaj

EYCA ile Türkiye’deki indirimlerin yanı sıra 30 Avrupa ülkesinde 70.000’den fazla noktada indirim, avantaj, ücretsiz giriş hakkı gibi ayrıcalıklardan faydalanabilirsin.

Arnavutluk
Andorra
Avusturya
Azerbaycan
Belçika
Bulgaristan
Hırvatistan
Kıbrıs
Çekya
Finlandiya
Fransa
Almanya
Yunanistan
Macaristan
Litvanya
Lüksemburg
Malta
Montenegro
Hollanda
Polonya
Portekiz
Romanya
Rusya
Sırbistan
Slovakya
Slovenya
İspanya
İsveç
İtalya
Türkiye
Ukrayna
Birleşik Krallık

eyca-harita-022019

EYCA Türkiye

EYCA Türkiye 2018’in Şubat ayında faaliyete başlamıştır. Avrupa’da neredeyse tüm ülkelerde basit kimlik kartı şeklinde ve 1 yıl geçerli olarak kullanıcıya sunulan EYCA, Türkiye’de ödeme özelliği olan elektronik para kartı olarak ve 10 yıllık kullanım süresi ile sunulmaktadır. Halihazırda yeme-içme, giyim, market, kırtasiye, eğitim ve ulaşım alanlarında çeşitli avantajlar sunan EYCA, avantaj ağını sürekli genişletmektedir.

Türkiye’de sunulan TROY şemalı ön ödemeli EYCA ile kullanıcılar, Türkiye’deki tüm ATM’leri kullanabilir, tüm bankaların pos cihazlarında ve sanal poslarda ödeme yapabilirler. Anlaşmalı noktalarda EYCA ile ödeme yaptıklarında ise anlaşma noktası ile belirlenen oranda GençPara kazanırlar. GençPara, yapılan harcamanın kullanıcıya geri ödenen kısmına verilen isimdir. Kullanıcılar kazandıkları GençParaları son kullanım tarihi, sektörel kısıtlamalar olmaksızın diledikleri yerde diledikleri zaman harcayabilir veya kartlarında biriktirebilir.